Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

MOTO|Dolomity lipiec 2022

Koszt:
1095 EUR
Zarezerwowane miejsca:
Zakończone
Termin:
07.07 - 12.07.2022
Rejestracja:
Zapisz się!

Kultowe przełęcze Dolomitów to cel wypraw większości motocyklistów. Dzięki nam możecie odwiedzić większość z nich w zaledwie kilka dni i to bez względu jakim motocyklem dysponujesz. Dolomity to pojedyncze bloki skalne wrastające z zielonych, trawiastych pagórków. Ich najwyższy szczyt o dwuznacznej nazwie „Marmolada” sięgający aż 3343 m n.p.m. widoczny jest z większości tras. Nasi Instruktorzy podczas wyjazdu, oprowadzą uczestników po wielu znanych znanych na całym świecie przełęczy, możliwe że odwiedzimy też Stelvio.

dolomity motocyklisci

 

Kultowe przełęcze dolomitów

Wyprawa motocyklowa w północno wschodnią część Alp -Dolomity! Ten rejon Alp leżący w całości po włoskiej stronie, jest bez wątpienia rajem dla motocyklistów!
Możliwości jakie daje ten region są wręcz nieograniczone, a ilość przełęczy doprowadza do zawrotu głowy. Podziwiając najwyższy szczyt „Marmolada” 3343 m n.p.m. objedziemy dookoła masyw Sella Ronda kultowymi przełęczami Pordoi, Campolongo, Gardena oraz Sella. Damy Wam możliwość wybory przejazdu wieloma fantastycznymi trasami włącznie z Passo Stelvio – jeżeli pozwoli pogoda. Zapraszamy też na Falzarego Pass (2117 m n.p.m.) Pordoi Pass 2239 m n.p.m., Passo Fedaia 2052 m n.p.m., Giovo Pass 2049 m n.p.m., Mendola Pass 1363 m n.p.m. Wursjoch 2005 m.n.p.m, Nigerpass 1774 m.n.p.m.

 

relacje z wypraw

 

Jeżeli masz ochotę zobaczyć jak wyglądały wcześniejsze wyprawy w tę okolicę zajrzyj koniecznie do naszego działu

RELACJE Z WYPRAW

 

Wyjazd z instruktorami szkoleniemotocyklowe.pl to nie tylko świetna zabawa na niekończących się zakrętach. Każdy z instruktorów – pilotów opiekujących się grupą jest dobrym szkoleniowcem i potrafi udzielić wielu cennych wskazówek dotyczących jazdy. Bez wątpienia taki wyjazd to doskonały trening motocyklowy, zważywszy że instruktorzy potrafią dostosować tempo i stopień trudności do umiejętności uczestników.

 

ikona facebook

 

FACEBOOK SZKOLENIEMOTOCYKLOWE.PL

Zachęcamy tez do odwiedzin naszego profilu na FB gdzie na bieżąco relacjonujemy wyprawy, szkolenia i kursy

 

ikona youtube

 

 

KANAŁ YOUTUBE SZKOLENIEMOTOCYKLOWE.PL

Koniecznie zajrzyj również na nasz kanał YouTube. Instruktorzy szkoleniemotocyklowe.pl regularnie publikują filmy, głównie poradniki dotyczące techniki jazdy i obsługi motocykli. Nie brakuje też testów naszych motocykli i relacji z wypraw motocyklowych.

 

 


Dolomity, Stelvio i inne, najwyższe przełęcze Europy

lokalizacje

 

Zapraszamy do udziału w motocyklowym wyjeździe turystyczno-szkoleniowym Moto Dolomity. Bazę wypadową tym razem stanowić będzie malowniczo położona miejscowość Vipiteno-Sterzing i dobrej klasy 4**** hotel z kompleksem SPA oraz bezpiecznym miejscem do parkowania motocykli. Nocujemy w pokojach hotelowych – jednoosobowych. Dla par możemy oczywiście zarezerwować pokoje dwuosobowe. Mamy możliwość zabrania osób towarzyszących dla motocyklistów, gdyż dysponujemy 17 osobowym, komfortowym autobusem.

 

trasy wyprawy garda

 

Nasze trasy w czasie wyprawy

 • nasze doświadczenie w organizacji wypraw pozwoliło ułożyć doskonale dopracowane trasy o różnym stopniu trudności
 • delektujemy się zakrętami, wjeżdżamy wysoko w góry, przejeżdżamy wzdłuż malowniczych jezior, rzek i potoków
 • każdego dnia na miejscu wyprawy pokonujemy od 150 – 300 km – w górach, łącznie z przerwami, to cały dzień fantastycznej jazdy na motocyklu
 • jadąc z nami masz pewność, że zabierzemy Cię w miejsca gdzie wielu motocyklistów nie dociera – omijają je, często nie wiedząc, że istnieją. Nie będziemy jeździć autostradami z pkt. do pkt. – pojedziemy lokalnymi, malowniczymi drogami. Czasem też przystaniemy na prawdziwe i aromatyczne włoskie espresso

 

 

Transport uczestników i motocykli

highliner z przyczepa

Każdą naszą wyprawę motocyklową obsługujemy specjalnie zbudowanym autobusem zabierającym do 16 pasażerów na swój pokład. Za autobusem ciągniemy przyczepę, na której możemy przewieźć nawet 10 motocykli dodatkowo dokładając np. kilka rowerów. Oczywiście liczba przewożonych pojazdów zależy od ich wagi i wielkości.

 

garda apartamenty

 

Gdzie nocujemy?

W czasie trwania wyprawy MOTO|DOLOMITY nocujemy w bardzo komfortowym hotelu 4****. W cenie noclegów wliczone są bardzo obfite śniadania oraz obiadokolacje serwowane jako menu degustacyjne składające się często z 4, czasem 5 różnych porcji. Na terenie hotelu mamy bezpieczne miejsca parkingowe dla motocykli oraz naszego autobusu. To miejsce przez kilka dni stanowi naszą bazę wypadową. Jadąc z nami nie musisz zajmować się codziennym pakowaniem i zmianą miejsca noclegowego.

 

Liczba uczestników i osób towarzyszących

Na każdą wyprawę zbieramy grupę co najmniej 6 uczestników. Każdy z naszych uczestników może zabrać osobę/osoby towarzyszące, które nie zabierają motocykla. Pomożemy w transporcie np. rowerów lub podrzucimy pomysły na organizację czasu wolnego na miejscu pobytu.

Jeżeli grupa osób towarzyszących będzie liczyła przynajmniej kilka osób możemy zaoferować dodatkowe lokalne wycieczki autobusem, w czasie kiedy motocykliści będą pokonywać kręte górskie serpentyny.

Osoby towarzyszące w recepcji naszego hotelu mogą otrzymać bezpłatny karnet do korzystania z lokalnej komunikacji miejskiej oraz lokalnej kolei.

 

ikona opieka nad grupą

 

Opieka Przewodników – Instruktorów

Każdą Wyprawę obsługuje co najmniej 2 Przewodników – Instruktorów z ramienia szkoleniemotocyklowe.pl. Każdego dnia wyprawy nasi instruktorzy pokonują trasę razem z grupą. W razie jakiś sytuacji problemowych (np. awaria) instruktorzy starają się pomóc w jej usunięciu, a jeżeli nie jest to możliwe pomagają zorganizować transport motocykla i uczestnika do naszej bazy.

 

plan wyprawy

 

Plan wyprawy motocyklowej MOTO|DOLOMITY 2022

 • CZWARTEK – zbiórka uczestników i osób towarzyszących ok. 16:00 najczęściej w Yamaha Centrum w Poznaniu. Wyjazd planujemy na godzinę 18:00. Szczegółowe informacje o czasie i miejscu zbiórki wysyłamy ok. 1 tydzień przed wyjazdem. Trasa przejazdu przebiega przez Polskę w kierunku zachodniej granicy, Niemcy, Austrię i Włochy. W czasie jazdy autobus planowo zatrzymuje się co około 2,5 godziny jazdy na krótkie postoje, tankowanie i zmianę kierowców.
 • PIĄTEK – dojazd na miejsce tj. do miejscowości Vipiteno-Sterzing. W hotelu zawsze rezerwujemy śniadanie dla uczestników już w dniu przyjazdu. Uczestnicy meldują się w apartamentach, załoga HIGHLINERA rozpakowuje motocykle. Około godziny 13:00 jesteśmy gotowi na pierwszą przejażdżkę motocyklową.
 • SOBOTA i NIEDZIELA to dni przeznaczone na jazdę po niezliczonej ilości zakrętów. W drodze odwiedzamy piękne i ciekawe miejsca. Odwiedzamy kultowe przełęcze górskie, jeżeli pogoda pozwala to zabieramy uczestników na przełęcz Stelvio. Istnieje również możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych autobusem dla osób towarzyszących – za dodatkową opłatą, do ustalenia przed wyjazdem.
 • PONIEDZIAŁEK – opuszczamy hotel w których mieszkamy. Grupa motocyklistów jedzie z Instruktorem – Przewodnikiem trasę ok. 250 km. W tym samym czasie HIGHLINER udaje się do punktu spotkania. W wyznaczonym miejscu (najczęściej w okolicach Monachium) pakujemy motocykle, uczestnicy wsiadają do autobusu i wracamy do Polski.
 • WTOREK około godziny 7:00 jesteśmy w Poznaniu.

 

płatności ikona

 

Koszty, płatności – sezon 2022

 • 1095€ + 200 zł – za uczestnika z motocyklem
 • 495€ + 100 zł – za osobę towarzyszącą
 • aby zagwarantować rezerwację wymagamy:
  • wpłaty pre-rezerwacyjnej w wysokości 200 zł przez system automatycznych płatności (link zostanie wysłany po dokonaniu zgłoszenia)
  • zaliczki wynoszącej co najmniej 300€. Zaliczkę należy wpłacić w terminie do 5 dni od daty dokonania rezerwacji
  • Pozostałą kwotę należy opłacić najpóźniej na 31 dni przed datą wyjazdu
 • opłata pre-rezerwacyjna w wysokości 200,00 zł pozostaje u Organizatora w razie rezygnacji z rezerwacji, lub niedopełnienia formalności tj. braku wpłaty zaliczki i pełnej opłaty w wymaganych terminach. Jednocześnie wskazana opłata łączna 200 zł to kwota pokrywająca koszty ubezpieczenia turystycznego, ubezpieczenia transportu motocykli (CARGO na czas transportu), kosztów wnoszonych do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz koszty opłat lokalnych, ponoszone przez Organizatora w miejscowościach turystycznych gdzie następuje zakwaterowanie.
 • motocykle są przewożone na specjalnie przygotowanej przyczepie, a w czasie transportu są ubezpieczone od ewentualnych uszkodzeń mogących powstać w czasie transportu – ubezpieczenie CARGO przewoźnika
 • opłaty w EURO przyjmujemy na konto walutowe, którego nr prześlemy po wykonaniu rezerwacji; istnieje również możliwość wpłaty gotówkowej w BOK HigH.

 

kontrakt warunki wyjazdu

 

Co zawiera podana cena? Warunki oferty

 • transport Uczestnika i motocykla na trasie Poznań – Vipiteno-Sterzing – Poznań. Podróżujemy autobusem wyposażonym w łącznie 17 miejsc oraz sporą przestrzeń bagażową
 • noclegi w hotelu 4**** ze śniadaniami i obiadokolacjami, pokoje 1-osobowe
 • w przypadku osoby towarzyszącej nocuje ona w pokoju razem z uczestnikiem; jeżeli osób towarzyszących będzie więcej niż 1 na uczestnika też sobie poradzimy – do uzgodnienia przed wyjazdem
 • koszty ubezpieczenia turystycznego SIGNAL IDUNA (KL: 25000 EUR, KR: 6000 EUR, NNW: 20000 PLN, BP: 1100 PLN)
 • koszty obowiązkowych opłat turystycznych, w tym opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • opiekę 2 Instruktorów – Przewodników na miejscu, w czasie całej wyprawy. Instruktor pokonuje każdego dnia całą trasę z uczestnikami i wykonuje m.in. rolę przewodnika.
 • opracowane i sprawdzone trasy
 • dostęp do zaplecza technicznego, podstawowych narzędzi

 

Dokumenty dla Klientów

Regulamin zapisów i rezerwacji szkoleniemotocyklowe.pl

Regulamin uczestnictwa w wyjazdach szkoleniowo-turystycznych

 

kawa ikona

 

Poczytaj przy dobrej kawie

FAQ – najczęstsze pytania klientów i nasze odpowiedzi

 

Koszt:
1095 EUR
Zarezerwowane miejsca:
Zakończone
Termin:
07.07 - 12.07.2022
Rejestracja:
Zapisz się!