Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Nasz Garaż

Nasza szkoła użytkuje różne motocykle do nauki jazdy. Posiadamy kilkanaście motocykli przeznaczonych i przygotowanych do szkolenia na prawo jazdy. Te motocykle możemy również wykorzystywać do prowadzenia zajęć doskonalenia jazdy motocyklem. Jako jedyna szkoła w okolicy posiadamy flotę nowoczesnych motocykli do nauki jazdy, które podstawiamy do WORD Poznań na egzaminy państwowe. Oznacza to, że w naszej szkole możesz ukończyć kurs prawa jazdy i zdawać egzamin tym samym motocyklem.

 

Motocykle do nauki jazdy – cechy i kategorie szkolenia

 

Yamaha MT 07 – dla kat. A i A2

Motocykl marki Yamaha model MT-07 to genialny, w naszej ocenie, motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny. Motocykle do nauki jazdy powinny być lekkie, zwrotne, wąskie i spełniać wymagania ustawowe. Dokładnie taki jest model Yamaha MT-07. Niska waga wynosząca razem z oprzyrządowaniem ok. 180 kg i niezwykła zwrotność to pewny sukces na egzaminie na prawo jazdy. Od 2015 roku nasze motocykle zaczęły być używane nie tylko do szkolenia, ale również do egzaminowania w WORD Poznań. Dla osób, które tego sobie życzą, podstawiamy te motocykle na czas egzaminu państwowego. Od roku 2015 zdawalność egzaminu na prawo jazdy kategorii A dla osób, które zdawały na motocyklu Yamaha MT 07 utrzymuje się blisko 100% za pierwszym podejściem. To doskonały wynik, z pozoru prawie niewykonalny. Jednakże dzięki staraniom Kadry Instruktorów Nauki Jazdy naszej szkoły, zdolnym Kursantkom i Kursantom oraz motocyklom Yamaha MT 07 udało się osiągnąć taki wynik.

Honda CB125R – dla kat. A1

honda cb 125 r

Nasz najnowszy motocykl to model znanej japońskiej marki HONDA,  CB125R. Posiada on manualną, 6-cio stopniową skrzynię biegów, hamulce tarczowe w obu kołach, system bezpieczeństwa ABS, odwrócony widelec teleskopowy Showa. Charakteryzuje się też niską wagą 126kg. Jest bardzo nowoczesny a swoim wyglądem nawiązuje do starszych braci w serii CB300r i CB1000r. Kurs prawa jazdy kategorii A1 kierowany jest dla osób, które ukończyły 16 lat. Zarówno ten jak i pozostałe nasze motocykle do nauki jazdy o pojemności 125 ccm są przygotowane również tak, aby można było prowadzić przy ich wykorzystaniu pierwsze godziny jazdy dla wyższych kategorii. Oprócz kursów prawa jazdy kategorii A1 organizujemy również naukę dla osób, które kupują motocykl 125 i chcą kierować nim posiadając prawo jazdy kategorii B.

Motocykle 125 to doskonały wstęp do prawdziwej przygody na motocyklu. Są lekkie, niezbyt mocne, ale dają dużo więcej frajdy niż motorowery. Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na kierowanie motocyklem do 125 ccm posiadając prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat. To z kolei furtka dla tych, którzy chcą zobaczyć, czy jazda na motocyklu to coś dla nich. Dla takich osób przygotowaliśmy pakiet szkoleniowy A1 z B.

 

Yamaha YBR 125 – dla kat. A1

yamaha ybr 125 nauka jazdyMotocykle do nauki jazdy dla kategorii A1 to pojazdy wyposażone w silniki o pojemności 125 ccm. Nasze motocykle posiadają manualną, 5-cio stopniową skrzynię biegów oraz cały osprzęt, jak w większych motocyklach. Kurs prawa jazdy kategorii A1 kierowany jest dla osób, które ukończyły 16 lat. Nasze motocykle do nauki jazdy o pojemności 125 ccm są przygotowane również tak, aby można było prowadzić przy ich wykorzystaniu pierwsze godziny jazdy dla wyższych kategorii. Oprócz kursów prawa jazdy kategorii A1 organizujemy również naukę dla osób, które kupują motocykl 125 i chcą kierować nim posiadając prawo jazdy kategorii B.

Motocykle 125 to doskonały wstęp do prawdziwej przygody na motocyklu. Są lekkie, niezbyt mocne, ale dają dużo więcej frajdy niż motorowery. Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na kierowanie motocyklem do 125 ccm posiadając prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat. To z kolei furtka dla tych, którzy chcą zobaczyć, czy jazda na motocyklu to coś dla nich. Dla takich osób przygotowaliśmy pakiet szkoleniowy A1 z B.

 

Yamaha YBR 250 – znakomity do nauki

yamaha ybr 250 nauka jazdyMotocykle szkoleniowe Yamaha YBR 250 kilka lat temu były motocyklami egzaminacyjnymi w WORD. Obecnie w WORD znajdują się dużo większe motocykle. W naszej szkole użytkujemy nadal motocykle Yamaha YBR 250. Są one przystosowane do prowadzenia zajęć nauki i doskonalenia jazdy. Posiadają, jak inne motocykle, specjalne gmole ochronne, zabezpieczające motocykl przed skutkami przewrócenia. Motocykle YBR 250 to doskonałe motocykle do nauki techniki kierowania. Dość lekkie i zwrotne, z drugiej zaś strony wymagające. Ich konstrukcja jednocylindrowego silnika wymaga od kierującego dużego wyczucia w operowaniu gazem. Jest to bardzo ważne kiedy wykonuje się trudne manewry lub zmienia biegi.

Jeżeli masz prawo jazdy na motocykle, ale od dawna nie jeździłaś / jeździłeś, to doskonały motocykl do rozpoczęcia powtórek z jazdy na motocyklu. Niska waga to gwarancja łatwego opanowania przy trudnych manewrach. Żwawy silnik o pojemności 250 ccm pozwala na rozpędzenie się i swobodne osiągnięcie wymaganych prędkości w ruchu drogowym. Gabaryty motocykli Yamaha YBR 250 pozwalają na jazdę na nim praktycznie każdemu, bez względu na wzrost czy wagę. Dodatkowo nasi Instruktorzy w łatwy sposób mogą dostosować wysokość motocykla do kierującego.

 

Junak 904 – motorower dla kat. AM (manual)

junak 904 nauka jazdyJazda na motorowerze to pierwsze kroki na dwóch kółkach. Osoby, które ukończyły 14 lat mogą ukończyć pierwszy w życiu kurs prawa jazdy. Zaliczenie egzaminu na prawo jazdy kategorii AM pozwala na kierowanie motorowerami oraz czterokołowcami lekkimi. W HigH Szkoła Jazdy szkolenie dla kategorii AM prowadzimy przy wykorzystaniu motoroweru marki Junak 904. Motorower ten to nowoczesna konstrukcja wyposażona w klasyczną, 5-cio biegową skrzynię biegów, wyświetlacz biegów oraz dobrze pracujący silnik czterosuwowy.

Nauka jazdy na motorowerze w naszej szkole odbywa się tak samo, jak nauka jazdy na motocyklu. Każdego Kursanta uczymy prawidłowej techniki kierowania i umiejętności poradzenia sobie w sytuacjach awaryjnych, które mogą pojawić się na drodze. Bardzo dużo uwagi przykładamy do prawidłowego stroju. W czasie kursu kategorycznie nie zgadzamy się na jazdę w krótkim rękawku czy krótkich spodniach lub nieodpowiednim obuwiu. Jesteśmy przekonani, że kształtowanie postawy odpowiedzialnego motocyklisty zaczyna się od prawa jazdy kategorii AM.

 

Kymco KB 50 – motorower dla kategorii AM (automat)

kymco kb 50 nauka jazdyKursy kategorii AM z automatyczną skrzynią biegów prowadzimy przy wykorzystaniu motoroweru KYMCO KB 50 wyposażonego w bezstopniową, automatyczną skrzynię biegów. Jest to klasyczny skuter – motorower. Jazda takim motorowerem jest bardzo prosta. Bez problemu opanowuje ją każdy Kursant kategorii AM.

W ramach naszej szkoły organizujemy również szkolenia związane z poprawą bezpieczeństwa jazdy na motorowerze. Profesjonalni Instruktorzy HigH Szkoła Jazdy uświadamiają najmłodszym posiadaczom prawa jazdy zagrożenia, które mogą spotkać na drodze publicznej. Wspólnie z młodzieżą Instruktorzy starają się znaleźć rozwiązania prowadzące do unikania takich sytuacji niebezpiecznych.

Osoby,  uczestniczące w kursie prawa jazdy kategorii AM zachęcamy raczej do odbycia kursu z klasyczną, manualną skrzynią biegów. Zdawanie egzaminu pojazdem z automatyczną skrzynią biegów jest jednoznaczne z umieszczeniem w dokumencie prawa jazdy wpisu ograniczenia do prowadzenia tylko pojazdów z automatem.