Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Kurs kategorii AM

Koszt:
1600 zł
Termin startu kursu:
zapisy ciągłe
Rejestracja:
Zapisz się!

Prawo Jazdy AM to dawna karta motorowerowa. To prawo jazdy dla najmłodszych. Prawo Jazdy to pozwala na kierowanie motorowerami oraz czterokołowcami lekkimi. Daje doskonałe podstawy do przygody z motocyklami.

 

Prawo Jazdy AM – Instruktorzy i Motocykle

Szkolenie prowadzą instruktorzy nauki i techniki jazdy. Motocyklowe kursy kategorii AM prowadzimy przy wykorzystaniu motorowerów z manualną skrzynią biegów lub automatyczną skrzynią biegów. Aby ułatwić zdanie egzaminu na kategorię AM podstawiamy do WORD, na wniosek Kursanta, motorower na którym prowadziliśmy szkolenie. Szkolenie prowadzimy na motorowerze JUNAK 904 z manualną skrzynią biegów. Usługa podstawienia motoroweru na egzamin w WORD jest dodatkowo płatna – zgodnie z naszym cennikiem. Nie podstawiamy pojazdu z automatyczną skrzynią biegów.

Czym się różni kurs z manualną lub automatyczną skrzynią biegów?

Osoba, która ukończy kurs prawa jazdy AM i zda egzamin motorowerem z automatyczną skrzynią biegów otrzyma prawo jazdy kategorii AM z ograniczeniem do prowadzenia tylko motorowerów z automatyczną skrzynią biegów. Osoby, które ukończą kurs i zdadzą egzamin na motorowerze ze skrzynią manualną będą posiadały prawo jazdy kategorii AM bez żadnych ograniczeń.

 

Motorowerowe prawo jazdy to pierwsze prawo jazdy dlatego warto zacząć od porządnego szkolenia!

Młoda osoba mająca zaledwie 14 lat wkracza w świat prawdziwej motoryzacji. Aby mogła samodzielnie, bezpiecznie poruszać się po drogach potrzebuje profesjonalnego szkolenia. Nasi Instruktorzy motocyklowi to osoby z ogromnym doświadczeniem, dlatego warto oddać im do szkolenia przyszłych motocyklistów. Poznaj kadrę instruktorów naszej szkoły.

 

Pozostań z nami po kursie

W ofercie naszej szkoły znajduje się cała gama szkoleń dla motocyklistów i motorowerzystów. Każdy z naszych kursantów może również liczyć na wsparcie w wyborze i zakupie akcesoriów czy strojów motocyklowych, dlatego warto być naszym kursantem.

 

Ciekawe informacje znajdziesz również:


Prawo Jazdy AM | przygoda z motorowerem od 14 roku życia

Prawo Jazdy AM to wstęp do motocyklowej przygody na całe życie. Wybór OSK w którym dziecko odbywa kurs na prawo jazdy AM jest bardzo ważny – od tego czy Instruktor nauczy Je zasad bezpieczeństwa i podstaw techniki jazdy często zależy życie i zdrowie młodego człowieka w przyszłości. W naszej szkole do kursu Prawa Jazdy kategorii AM podchodzimy tak samo poważnie, jak do każdej innej kategorii.

Kurs prawa jazdy AM – wymiar szkolenia

W naszej szkole kurs prawa jazdy AM zawiera 10 godzin szkolenia praktycznego. To dwukrotnie więcej niż wymagają przepisy. Chcemy jednak, aby nasi absolwenci – młodzi ludzie, byli bezpieczni na drogach i potrafili sprawnie poruszać się w ruchu drogowym. Takie szkolenie wymaga minimum 10 godzin szkolenia.

 

Warunki udziału:

 • ukończone 14 lat i zgoda rodziców / opiekunów (możliwość rozpoczęcia kursu na 3 miesiące przed 14. urodzinami)
 • uzyskanie zaświadczenia lekarskiego – skierowanie wydajemy w BOK
 • uzyskanie PKK w Wydziale Komunikacji

 

Przebieg kursu kategorii AM:

 • zajęcia teoretyczne ogólne – wykłady lub e-learning
 • wykłady motocyklowe o technice jazdy, bezpieczeństwie, zagrożeniach na drodze
 • kurs pierwszej pomocy – zajęcia obowiązkowe
 • każdy Kursant otrzymuje materiały szkoleniowe i testy na prawo jazdy AM
 • 10 godzin szkolenia praktycznego z automatyczną lub manualną skrzynią biegów – do wyboru
 • 2 godziny na egzamin wewnętrzny prowadzony tak jak egzamin państwowy w WORD

 

Flota motocykli:

 • szkolenie prowadzimy przy wykorzystaniu motorowerów Junak 904 (manualna skrzynia biegów) lub KYMCO KB50 (automat). Zachęcamy do nauki z manualną skrzynią biegów. Nasz motorower ma m.in. wyświetlacz biegów więc jazda nie jest trudna.
 • na egzamin kategorii A podstawiamy do WORD Junak 904 – dajemy w ten sposób możliwość nauki i egzaminu na dokładnie tym samym pojeździe.
Koszt:
1600 zł
Termin startu kursu:
zapisy ciągłe
Rejestracja:
Zapisz się!