Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Transport motocykli. Wozimy motocyklistów i ich maszyny

Transport motocykli to jedna ze składowych naszych MOTO|Wypraw organizowanych kilkanaście razy w ciągu sezonu. Szczegóły oferty Moto|Wypraw prezentujemy na naszej stronie: Wyprawy Motocyklowe.

 

Transport motocykli i uczestników – jak to robimy?

Do transportu motocykli oraz uczestników wypraw używamy autobus IVECO Daily z silnikiem o mocy 210 KM i wnętrzem przygotowanym do wygodnego i bezpiecznego przewozu 17 osób. Nasze auto jest wyposażone m.in. w rozkładane, regulowane indywidualnie fotele, dodatkową klimatyzację przestrzeni pasażerskiej z indywidualnymi nawiewami, dodatkowe ogrzewanie powietrzne przestrzeni pasażerskiej, TV LCD z możliwością odtwarzania filmów zapisanych na dysku urządzenia oraz innych nośnikach, dobrej jakości sprzęt audio.  Samochód jest też przystosowany do przewozu bagaży i strojów motocyklowych – m.in. w części bagażowej posiadamy możliwość przewozu strojów na wieszakach i bezpiecznego transportu kasków motocyklowych. Zawsze zabieramy ze sobą podstawowe narzędzia pozwalające usunąć większość usterek motocykli oraz niezliczone ilości „trytek” 😉

 

 

Przewóz motocykli i zabezpieczenie

Motocykle są transportowane na specjalnie zbudowanej przyczepie – platformie. Jesteśmy przygotowani aby wykonać transport motocykli w liczbie nawet 10 – 12 sztuk. Nie możemy przekroczyć dopuszczalnej ładowności przyczepy tj. 2500 kg. Na organizowane przez nas wyprawy zabieramy zwyczajowo 8 motocykli, czasem 9. Najczęściej wówczas gdy któryś z naszych partnerów dostarcza nam motocykl testowy. Współpracujemy z Triumph Motocykle Poznań, Centrum Yamaha Poznań, BMW Smorawiński, Harley Davidson Poznań, Honda Karlik.

Przyczepa do transportu motocykli jest wyposażona w specjalne stojaki dzięki czemu motocykle jadą stabilnie w trakcie transportu. Dodatkowo cały przewóz jest ubezpieczony w zakresie ubezpieczenia cargo. Zawsze profesjonalnie mocujemy motocykle oszczędzając elementy zawieszenia oraz inne, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Przewieźliśmy do tej pory łącznie setki motocykli bez żadnych uszkodzeń.

Najczęściej wykonujemy transport motocykli jako dowóz i powrót z MOTO|Wypraw organizowanych w Alpy oraz inne atrakcyjne miejsca w Europie – np. Tor Nurburgring. W okresie kiedy nie mamy zaplanowanych wyjazdów możemy również wyświadczyć usługę transportu dla zorganizowanej grupy, wg ustalonego przez zamawiającego programu.

Doświadczenie w transporcie motocykli nabywamy od 2014, w okresie od 2014 do 2021 jeździliśmy BUS-em Iveco Daily, który zabierał 6 uczerstników + 2 instruktorów i przyczepę z motocyklami. Od sezonu 2021 mamy autobus zabierający 17 osób i bagaże oraz oczywiście przyczepę motocyklową.

 

Bezpieczeństwo w transporcie

Każdy dłuższy wyjazd obsługuje 2 doświadczonych kierowców – instruktorów, dlatego możesz czuć się bezpiecznie. Przede wszystkim dbamy o to, aby samochód i przyczepa były sprawne i przygotowane do drogi. Posiadamy ubezpieczenia wykonywanej działalności więc gwarantujemy ewentualne pokrycie szkód, gdyby cokolwiek stało się w transporcie. W rezultacie oferujemy transport motocykli na bardzo wysokim poziomie, dla każdego kto chce z takiej usługi skorzystać.

W przeciwieństwie do naszej konkurencji nie zlecamy transportu podwykonawcom. Bierzemy odpowiedzialność za naszą działalność dlatego robimy to najlepiej jak to możliwe. Bardzo często nasi kierowcy odbywają dodatkowe szkolenia z bezpiecznej jazdy. Regularnie poddajemy samochód i przyczepę badaniom technicznym i przeglądom okresowym więc możesz czuć się bezpiecznie.