Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Wyprawy motocyklowe Wiosna w Alpach

Wstęp.

Wyprawy motocyklowe kojarzone są z okresem letnim. Przyczyną z reguły jest nieprzewidywalna pogoda, która często wczesną wiosną jest kapryśna i utrudnia organizacje wyprawy motocyklowej na kołach. Czy nasze wyprawy pozbawione są tego ryzyka? Tak! Transportujemy motocykle na specjalnie zbudowanej przyczepie, a uczestnicy podróżują wygodnym, nowoczesnym BUS-em. Niedogodności pogodowe dotykających często wyprawy motocyklowe są nam obce.

Dzień wyjazdu.

Od wielu lat, rozpoczynamy sezon wyjazdów od wizyty nad słynnym Jeziorem Garda. Tak też było i tym razem. Uczestnicy wyjazdu, spotykają się tradycyjnie, w dniu wyjazdu pod salonem motocyklowym Centrum Yamaha Poznań. Po pierwszym przybiciu tak zwanej piątki, atmosfera się bardzo rozluźnia. Osoby które jeszcze kilka godzin wcześniej, zupełnie się nie znały, bardzo szybko się integrują. Często utrzymując kontakt długo po powrocie do Polski. Z uwagi że, większość trasy pokonujemy nocą, pierwsze kilometry w Alpach, pokonujemy już w piątek.

Dzień pierwszy.

Po rozpakowaniu, zalogowaniu się w apartamentach jesteśmy gotowi do pierwszego wyjazdu. Mając na uwadze trudy nocy poznawczej pozostawiamy decyzje wyjazdu uczestnikom. Nie wszyscy, po nocnej integracji, są chętni na jazdę i wybierają odpoczynek z regeneracją na basenie. Dodajmy, że żadna z podgrup nie jest niezadowolona. Podczas kiedy, odpoczywający podziwiają piękną budzącą się do życia winnicę, grupa zmotoryzowana rusza w trasę. Zaczynamy od przejazdu wzdłuż jeziora, kończąc na kultowej trasie w kierunku miasteczka Tremosine. Droga ta znana pod nazwą „Strada della Forra” to miejsce, które odwiedza każdy motocyklista! Widok na lazurowe jezioro dosłownie zapiera dech w piersi. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że między innymi na tej trasie kręcone były sceny do filmu o przygodach Jemesa Bond’a „Quantum of Solace”

Późnym popołudniem, pełni wrażeń wracamy do apartamentów. Rzecz jasna, nie kładąc się od razu spać! Czeka na nas zarezerwowany stolik w restauracji, dzięki temu nie musimy obawiać się o wolne miejsce. Próbując miejscowych rarytasów, popijając lampką miejscowego wina, w tych okolicznościach wspominamy mijający dzień. Biorąc pod uwagę że kolejne dni, zapowiadają się równie ciekawie, oczekujemy poranka i sobotniej trasy przygotowanej przez organizatorów.

Dzień drugi.

Przez to, że piątek był bardzo długim dniem, skutkiem tego jest późniejsza godzina zbiórki. Po śniadaniu zbieramy się przy motocyklach, sprawdzamy stan łańcucha, ciśnienia w kołach i po krótkiej odprawie w końcu ruszamy. W związku z tym, że pogoda dopisuje, kierujemy się w wyższe partie gór. Niezliczona ilość zakrętów, przepiękne widoki, przyczepny asfalt -mówiąc w skrócie raj! Oczywiście nie zapominamy, że w tych okolicznościach łatwo o popełnienie błędu, Instruktorzy prowadzący, w przerwach omawiają różne techniczne kwestie związane z prowadzeniem motocykla.

Kolejne dni.

Analogicznie do poprzedniego dnia, uczestnicy po śniadaniu zbierają się przy motocyklach. Po odprawie dowiadują się jak będzie przebiegać trasa. Jednym słowem, kolejne dni to kwintesencja jazdy motocyklem. Ciasne zakręty, podjazdy, zjazdy, długie szybkie winkle, cudowne widoki, fantastyczne jedzenie.

Zakończenie.

Wyprawy motocyklowe maja to do siebie że szybko mijają. Czas spędzony w doborowym towarzystwie, dobry humor, a to wszystko okraszone wspólna pasją jakim są motocykle. Czego więcej trzeba? Po powrocie do miejsc zamieszkania, każdy z uczestników ma najczęściej jeden problem -jak to zrobić żeby pojechać z nami ponownie.