Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

MOTO Słowenia – Alpy Julijskie w maju

Triumph Tiger 800 w wersji XRx towarzyszył nam w czasie pierwszej w 2018 roku wyprawy motocyklowej do Słowenii. Jak zwykle nocowaliśmy w okolicach Krajnskiej Gory, miejscowości położonej u zbiegu granic Austrii, Słowenii i Włoch. Taka lokalizacja pozwala nam korzystać z najbardziej malowniczych dróg we trzech krajach. W drodze powrotnej cała ekipa dotarła na Grossglockner. Towarzyszyła im piękna pogoda i oszałamiające widoki.

 

Triumph Tiger 800 XRx w podróży

W czasie wyprawy towarzyszył nam Triuph Tiger 800 XRx. Zakochaliśmy się w tym motocyklu od pierwszego kilometra. Bardziej szczegółowe opisy naszych wrażeń z każdego dnia umieściliśmy na naszej stronie FB i są dostępne po kliknięciu w linki: TEST 1 DNIA, TEST 2 DNIA, TEST 3 DNIA – video.

Motocykl urzekł nas swoją zwrotnością, lekkością prowadzenia, elastycznością silnika i intuicyjnością obsługi. Znakomite wrażenie robi też nowoczesny i bardzo czytelny, nawet w pełnym słońcu, wyświetlacz Tigera. W naszej ocenie to doskonały motocykl nie tylko dla osób, które chcą podróżować, ale również świetny sprzęt dla nawet początkujących motocyklistów. Elastyczność silnika wybacza wiele błędów, lekkość prowadzenia sprawia, że bez względu na to czy jedziemy w gęstym ruchu miejskim czy na trasie szybkiego ruchu motocykl prowadzi się bardzo pewnie.

Co niezwykle ważne motocykl ten charakteryzuje się bardzo niskim spalaniem paliwa. Nam udało się osiągać wyniki spalania na poziomie poniżej 4 litrów / 100 km przy normalnej, żwawej eksploatacji. Pamiętajcie, że ponad 850 km które przejechaliśmy to kręte, górskie serpentyny.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z wyprawy do Słowenii – maj 2018.