Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Puchar Polski Super Enduro 26-27.08.2017

Husqvarna Team na zawodach Pucharu Polski Super Enduro

W sierpniu odbyła się w Łodzi kolejna runda Pucharu Polski Super Enduro. W zawodach wzięli udział zawodnicy Dirtbike.pl Husqvarna Team wspierani przez szkoleniemotocyklowe.pl

W ostatni weekend sierpnia 26-27.08 w Łodzi otwarto długo wyczekiwane przez miłośników offroadu Centrum Sportów Offroadowych. Impreza połączona została z rozgrywkami super enduro, w których brałam udział wraz z Łukaszem – wspomina Ewa.

Tor został zbudowany w szczególności pod nasze zawody, tak więc rywalizacja odbyła się w zupełnie nowym miejscu. Spotkaliśmy nowe dla nas przeszkody jak na przykład zakręt, w którym leżało mnóstwo opon 🙂

W sobotę w obu wyścigach zajęłam trzecią pozycję. Niestety wiele nowych przeszkód, wysoka temperatura i wstawanie o 4 rano na zawody dało się odczuć. W niedzielę zmieniono kierunek jazdy, tor był już lekko rozpoznany i rozpoczęłam rywalizację. W pierwszym wyścigu praktycznie cały wyścig trzymałam się koło w koło za zawodniczką, która jechała po zwycięstwo. Niestety na ostatnim okrążeniu przewróciła się na jednym z zakrętów przez co straciła pierwszą pozycję. W drugim wyścigu prowadziłam przez połowę wyścigu jednak brak kondycji spowodował utratę przeze mnie pierwszego miejsca. Finalnie po dwóch wyścigach zajęłam najwyższe miejsce na podium. Ogromnym wsparciem podczas zawodów był dla mnie Łukasz, który postanowił również wystartować w tych zawodach. Otrzymywałam od niego mnóstwo cennych wskazówek, a po wyścigu czekał zawsze na mnie na mecie z uśmiechem na twarzy!

Z uwagi na fakt, iż wcześniej startowałem w zawodach typu cross country moja kondycja kompletnie nie jest przygotowana do 10 minutowych wyścigów – podsumowuje swój udział Łukasz. Ponieważ od dłuższego czasu interesuję się Super Enduro postanowiłem towarzyszyć Ewie i wziąć udział w zawodach. W mojej klasie Open B silna konkurencja mimo mniejszej frekwencji niż w CC.

Dla mnie to kompletne nowe doświadczenia stąd bardziej skupiam się na udzielaniu cennych rad Ewie, aby zakończyła sezon bezpiecznie na możliwie najwyższym poziomie! Miejmy tylko nadzieję, iż miejsce jakie zbudowano w Łodzi przetrwa.

Wszystkich fanów jazdy w terenie, tych małych i dużych, zapraszamy na treningi i szkolenia prowadzone przez Ewę na torze highcross.pl.

Fotografie autorstwa: Sandra Biegun