Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Enduro w Lidzbarku Warmińskim 17-18.06.2017

Ewa Pikosz, która prowadzi zajęcia cross dla dzieci w ramach highcross.pl pisze o kolejnych zawodach z Jej udziałem.

W dniach 17-18.06 spotkaliśmy się w Lidzbarku Warmińskim na kolejnych zawodach, w których uczestniczyła nasza Intruktor Ewa Pikosz. Miasto znane z zawodów cross country tym razem zorganizowało bardziej wymagające zawody jakimi są enduro.

 

Po przyjeździe w piątkowy wieczór na miejsce zasmuciła mnie niestety frekwencja. Z przykrością zauważyć można zmniejszającą się liczbę uczestników w zawodach Enduro. Mimo wszystko przygotowana i nastawiona na weekend pełen motocyklowych zmagań odstawiłam motocykl do parku maszyn. Zawody przygotowane profesjonalnie, rampa do startów, bramy, flagi, oznakowanie. Trasy wyznaczone w bardzo fajnym leśnym terenie, odcinek motocrossowy na rewelacyjnym piaszczystym torze. Niestety sama organizacja zawiodła mnie. Problemy z agregatem spowodowały braki czasówek z jednej próby, w pierwszy dzień dwie próby mam z takim samym czasem co do setnej sekundy, w drugi dzień czasówki bardzo zbliżone. Nie wspomnę, iż ilość prób zliczana do czasu ogólnego przejazdu różniła się z ilością podaną w regulaminie. Mimo, iż w pierwszy dzień wygrałam dzięki czemu ostatecznie odebrałam Puchar za drugie miejsce wolę zapomnieć tą porażkę pomiaru czasu.

 

Tydzień później 24-25.06 odbyły się wyczekiwane przeze mnie zawody Super Enduro w Buczku. Frekwencja w Klasie Kobiet dwa razy większa niż Enduro. Tor po przebudowie zawierał nowe ciekawe przeszkody. Sprint 6 minut plus dwa okrążenia w wysokiej temperaturze dał wycisk. W przypadku Super Enduro nie ma mowy o pomyłce w wynikach. Widać z kim się ścigasz i na jakiej jesteś pozycji. Uwielbiam bezpośrednią rywalizację. Daję niesamowity zastrzyk adrenaliny i mobilizuje do wyścigu. W oba dni odbyły się cztery wyścigi finałowe, które ukończyłam na drugim miejscu. Jestem usatysfakcjonowana wynikiem i czuję, że w końcu odnalazłam swoją dyscyplinę 🙂

 

Cross dla dzieci – w Poznaniu

W czasie kiedy nie ma zawodów możecie spotkać Ewę kiedy prowadzi zajęcia cross dla dzieci w ramach naszej szkółki highcross.pl. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i oczywiście do kibicowania naszej Instruktor, która dalej dzielnie rywalizuje na torach w całej Polsce.