Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Szkolenie Motocyklowe w HigH SJ – dlaczego warto?

Kurs prawa jazdy na motocykl to właściwie początek przygody na całe życie. Zdecydowana większość osób, które decydują się na uzyskanie prawa jazdy na motocykl chce spędzać jak najwięcej czasu na dwóch kółkach. Warto tę niesamowita przygodę rozpocząć tak, aby później samodzielna jazda była bezpieczna i sprawiała dużo przyjemności.

Kurs Prawa Jazdy na motocykl wg HigH Szkoła Jazdy – szkoleniemotocyklowe.pl

Przeczytaj dokładnie ten wpis, jeżeli chcesz wiedzieć, jak przebiega kurs prawa jazdy w HigH Szkoła Jazdy. Kursy motocyklowe prowadzimy pod marką szkoleniemotocyklowe.pl

Nasza kadra i szkolenie

 • jeden instruktor – jeden kursant: każda godzina szkolenia w naszej szkole na kursie prawa jazdy jest ustalana w taki sposób, że w danym czasie jeden Instruktor ma pod opieką TYLKO jednego Kursanta. Nigdy nie stosujemy praktyk, że na placu jeździ kilku Kursantów – motocyklistów, a pilnuje ich lub nie jeden Instruktor
 • doświadczona kadra instruktorów. Szkolenie prowadzi kadra doświadczonych Instruktorów. Wszyscy są czynnymi motocyklistami. Wszyscy regularnie doskonalą swoje umiejętności na torach wyścigowych i krętych alpejskich serpentynach. Co najważniejsze wszyscy znają się na tym jak jeździć na motocyklu i jak nauczyć Cię jazdy na motocyklu. Nasza ekipa szkoleniemotocyklowe.pl szkoli każdego roku ponad 200 osób na kursach prawa jazdy i kilkaset osób w ramach zajęć dodatkowych
 • nie mamy żadnych limitów km itp. Często od Kursantów przychodzących z innych szkół słyszymy, że w czasie kursu trzeba 80% czasu spędzić na placu lub, że jazda na może być dłuższa niż 30 km. Kiedy proponujemy im w ramach 2 godzinne jazdy przejazd poza obszarem zabudowanym na odcinku 50-60 km robią wielkie oczy. Przepisy nie nakładają żadnych odgórnych limitów (poza maksymalnym czasem trwania jazdy – 3 godziny). My również nie stosujemy żadnych limitów kilometrów. Jednym słowem, jeżeli szybko nauczysz się zadań egzaminacyjnych to pozostały czas poświęcimy na wyjazdy poza plac i trening jazdy w mieście i poza miastem
 • czas trwania jazd / szkolenia. Bardzo staramy się być punktualni. Dbamy o to, aby jazdy rozpoczynały się i kończyły punktualnie. Oczywiście czasem zdarzają się nam spóźnienia wynikające chociażby z tego, że utkniemy z innym Kursantem w korku. Wówczas oczywiście „oddajemy” stracony czas przy najbliższej okazji
 • za kursantem samochodem czy motocyklem. Nasi Instruktorzy jeżdżą za Kursantami motocyklami lub samochodami. Wszystko zależy od warunków i możliwości logistycznych. Twierdzenia, że rodzaj pojazdu jadącego za Kursantem ma bezpośredni wpływ na jakość szkolenia w naszej ocenie jest błędne. Ważne jest, aby Instruktor był specjalistą i miał wygodne miejsce pracy. To przekłada się wprost na jakość. Nie jeździmy z Kursantami na jednym, tym samym motocyklu. Uważamy, że to niebezpieczne

Nasze pojazdy i stroje dla Kursantów

 • różne motocykle + podstawienia. W taborze naszej szkoły mamy gamę motocykli od 125 do 700 ccm. Zawsze dostosowujemy rozmiar motocykla do etapu szkolenia i umiejętności Kursanta. Dajemy również możliwość zdawania egzaminu na motocyklach, którymi prowadzone było szkolenie. Na egzamin na prawo jazdy podstawiamy motocykle do WORD Poznań.
 • łączność bezprzewodowa w mieście i na placu. Kursant w czasie szkolenia ma łączność z Instruktorem, bez względu na to czy szkolenie trwa na placu czy poza nim. Do łączności używamy urządzeń najwyższej klasy firmy CARDO SCALA RIDER. Dysponujemy tak dużą liczbą zestawów, że zawsze wystarcza dla wszystkich szkolonych osób.
 • dbamy o bezpieczeństwo – kaski, rękawice, ochraniacze. Nie pozwalamy na to, aby Kursant jeździł w stroju nieodpowiednim do jazdy na motocyklu. Każdy z Kursantów naszej szkoły może korzystać z kasków ochronnych, rękawic, ochraniaczy, odzieży przeciwdeszczowej. Dysponujemy pełną rozmiarówką kasków, w tym modelami SHOEI Multitec. Wymagamy, aby każdy Kursant miał w czasie jazd długie spodnie oraz kurtkę z długim rękawem. To bardzo ważne, jeżeli nie chcesz zostawiać skóry na asfalcie.
 • zaplecze socjalne – tak ważne kiedy jest np. gorąco. Na placu manewrowym dysponujemy zapleczem socjalnym. Możesz się przebrać, napić wody lub kawy, ochłonąć w upalne dni lub zwyczajnie skorzystać z toalety.

Nasz plac manewrowy i zaplecze socjalno – warsztatowe

 • mierniki prędkości dla wykonywanych zadań. Na placu manewrowym dysponujemy bezprzewodowym systemem do pomiaru prędkości przy wykonywanych zadaniach. Zgodnie z przepisami wybrane zadania muszą być wykonane przy określonej, minimalnej prędkości. Ucząc się w naszej szkole masz pewność, że spełnisz kryteria egzaminacyjne. Nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że Egzaminator mierzy prędkość zadań na egzaminie na prawo jazdy.
 • plac manewrowy wydzielony z ruchu. Wszystkie zadania egzaminacyjne wykonujemy na placu manewrowym. Plac jest ogrodzony i wyłączony z ruchu innych pojazdów niż szkoleniowe. Mamy wystarczająco dużo miejsca aby rozpędzić motocykl do wymaganych 50 km/h przy omijaniu przeszkody i bezpiecznie wyhamować. Wykonywanie ćwiczeń zawsze nadzoruje Instruktor wykorzystując do kontaktu z Kursantem łączność bezprzewodową.
 • warsztat na miejscu: większość usterek, które pojawiają się w naszych motocyklach, możemy usunąć bardzo sprawnie na naszym placu. Posiadamy niezbędne narzędzia oraz części zamienne. Nasi Instruktorzy są przeszkoleni w zakresie podstawowej obsługi i naprawy motocykli. To sprawia, że nawet jeżeli w czasie jazdy wywrócisz się i złamiesz podnóżek, my to naprawimy w kilka minut.
 • egzamin wewnętrzny po kursie obowiązkowy. Każdy z naszych Kursantów przechodzi po kursie, zgodny z przepisami, egzamin wewnętrzny. Nasz egzamin wewnętrzny jest identyczny jak egzamin państwowy. Daje to to Kursantowi wiedzę, czy jest przygotowany do egzaminu państwowego po kursie.
 • specjalistyczne wykłady motocyklowe. Dla osób uczestniczących w kursie prawa jazdy na motocykl prowadzimy odrębne, specjalistyczne wykłady motocyklowe. Omawiamy na nich technikę kierowania, obsługę pojazdu. Dużo czasu poświęcamy na omówienie bezpieczeństwa czynnego i biernego, głównie strojów motocyklowych. W czasie kursu służymy też pomocą w zakresie doboru właściwego stroju, dla osób, które chcą dokonać zakupu. Współpracujemy również ze sklepami, w których nasi Kursanci otrzymują spore rabaty na zakupy.
 • możliwość udziału w szkoleniach na torze, moto-wycieczkach  jeszcze w trakcie kursu. Już w trakcie kursu nasi Kursanci często biorą udział w wydarzeniach dla motocyklistów. Wypożyczamy im motocykl, opiekuje się Nimi Instruktor. Takie zajęcia stanowią dodatkowe możliwości nauki jazdy na motocyklu.