Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Super Enduro w Nowym Targu. Ewa Pikosz na podium!

W minioną sobotę odbyła się na torze w Nowym Targu inauguracyjna runda Pucharu Polski Super Enduro. Nasza instruktorka Ewa Pikosz wybrała się na zawody w samotną podróż i tak oto ją opisuje.

Zawody Super Enduro w Nowym Targu – 2017

Decyzję o udziale w nowej dla mnie dyscyplinie podjęłam niedawno. Długo zastanawiałam się co mam wybrać. Po treningach stwierdziłam, że spróbuję swoich sił na Super Enduro. W piątek spakowałam auto, wstawiłam Huskę na przyczepkę i wybrałam się w samotną podróż do Nowego Targu. Zawitałam do hotelu późnym wieczorem. Poranny widok gór za oknem jednak pozytywnie nastawił mnie. W biurze zawodów spotkałam na dzień dobry znajome twarze zawodniczek, z którymi spotkałam się w minionym sezonie na Enduro, czy cross country. Miło spotkać znajome osóbki, od razu człowiek rozluźnia się. Formuła zawodów następująca trening, kwalifikacje, wyścig 1, wyścig 2.  Po treningu przeraziłam się, że nie mam kondycji, gdyż tor był dłuższy niż w Obornikach, gdzie trenowałam. Kwalifikacje już lepiej czwarty czas. Pierwszy wyścig pozycja wyżej, optymistycznie nakręcona czekałam na drugi, a tutaj deszcz. W momencie, gdy się rozpadało pojawiła się wizja błota. W ciągu krótkiego czasu przed przeszkodami zrobiła się maź, a niektóre przeszkody stały się bardzo śliskie. Największym problemem był oczywiście odcinek z kamieniami. Na nim wyprzedzałam lub byłam wyprzedzana. Finalnie w drugim biegu również byłam trzecia. W niedzielę z powodu nieustającego deszczu odwołano zawody zatem wróciłam z pucharem za trzecie miejsce.

Następna runda w Obornikach Wielkopolskich 4 czerwca.