Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Puchar Polski – Żagań 29 i 30 kwietnia 2017

Pierwsze zawody z serii Pucharu Polski i od razu z grubej rury czyli Żagań – jedne z najcięższych fizycznie zawodów w sezonie. Po zimowej przerwie w startach dla wielu było to zbyt dużo i w niedzielę nie wszyscy dali radę ukończyć wyścig.

Zawody Pucharu Polski w Żaganiu – jak to było słowami Łukasza Kubickiego

Mój sobotni start nie był zbyt udany bo po pierwszym okrążeniu i glebie wyprzedziło mnie kilku zawodników. Jak już zacząłem odrabiać straty to wyjeżdżając zza zakrętu prawie najechałem na leżącego na wznak zawodnika. Zatrzymałem się by mu pomóc i poczekać na karetkę co kosztowało mnie kilka minut straty. Piasek był momentami bardzo kopny i do tego rozjechany przez czołgi, które goszczą tu na co dzień. Momentami aż brakowało pomysłów jak po tym jechać. W nagrodę po ukończeniu każdego ciężkiego okrążenia czekał szeroki i długi odcinek przez las, gdzie można było trochę odpocząć lecąc pełnym gazem.
Niedzielny wyścig poszedł mi zdecydowanie lepiej. Osiągnąłem założony cel i zmieściłem się w pierwszej dziesiątce 23 osobowej stawki.
Następne zawody z cyklu PP CC już 13-14.05 w Kwidzynie.