Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Kurs na Instruktora Techniki Jazdy motocyklem

Od roku 2011 rozpoczęliśmy Kurs na Instruktora Techniki Jazdy dla wszystkich kategorii prawa jazdy. Instruktorzy szkoleniemotocyklowe.pl prowadzili wówczas specjalistyczne zajęcia motocyklowe, które odbywały się na terenie Toruńskiej Akademii Jazdy we współpracy z ODTJ Rajder.

Kurs na Instruktora Techniki Jazdy – krótka historia

Eksperci z naszej szkoły zostali zaangażowani w projekt Kurs na Instruktora Techniki Jazdy. Głównym pomysłodawcom był Marcin Kukawka – szef i właściciel HigH Szkoła Jazdy oraz szkoleniemotocyklowe.pl. Kurs dla Instruktorów Techniki Jazdy był następstwem wprowadzenia w polskich przepisach konieczności nabywania uprawnień dla osób, które prowadzą szkolenia doskonalenia techniki jazdy. My jako pierwsi i przez długi czas jedyni, prowadziliśmy kursy przygotowujące do egzaminów na Instruktora Techniki Jazdy.

Marcin Kukawka, Sebastian Wesołowski (ODTJ Rajder) i wielu innych fachowców z dziedziny doskonalenia techniki jazdy, psychologii transportu, metodyki nauczania byli również zaangażowani w opracowanie i przygotowanie całej procedury egzaminacyjnej. Można śmiało powiedzieć, że stworzyli w praktyce podwaliny całego obecnie funkcjonującego systemu.

Szkolenia dla kandydatów na Instruktorów Techniki Jazdy – obecnie

Razem z wejściem w życie kolejnych przepisów mocno zmieniono sposób organizacji kursów dla instruktorów techniki jazdy. Wprowadzony został nowy, bardzo obszerny program, który spowodował, że kurs trwa bardzo długo – w przypadku szkolenia dla motocyklistów jest to aż 111 godzin. To oczywiście w pełni uzasadnione, aby dobrze przygotować przyszłych Instruktorów. Wydaje się jednak, że tak długi czas trwania kursu spowodował, że ilość chętnych do nabycia uprawnień jest minimalna. Instruktorzy HigH Szkoła Jazdy i szkoleniemotocyklowe.pl, pod kierownictwem Marcina Kukawki, biorą obecnie udział w prowadzeniu zajęć organizowanych przez inne podmioty typu ODTJ. Nie prowadzimy jednak samodzielnie kursów, z wielu powodów formalnych i organizacyjnych.

Szczegółowe informacje dotyczące obecnego systemu uzyskiwania uprawnień dla instruktorów techniki jazdy znajdują się na stronach ministerialnych.

Zapraszamy również do GALERII ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH KURSÓW ITJ