Facebook » Youtube » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Wojsko Polskie na motocyklach 13/15.10.2014

Motocykle w Wojsku Polskim na pierwszy rzut oka to coś nadzwyczajnego. Nic takiego. Kilkadziesiąt sztuk motocykli Yamaha XT660 stanowi wyposażenie Żołnierzy pełniących służbę w kompanii ruchu drogowego. Ich główne zadania to pilotowanie transportów sprzętu wojskowego. Motocykle z racji na łatwość poruszania się pomagają w zabezpieczeniu trasy przejazdu bardzo ciężkich wojskowych transporterów.

W październiku 2014 roku przyszło nam szkolić grupę kilkudziesięciu Żołnierzy – motocyklistów. Nie zabrakło wśród nich świetnie jeżdżących Pań. Zajęcia trwały kilka dni, a oddelegowani Instruktorzy naszej szkoły dołożyli wszelkich starań aby zrealizować ustalony program szkolenia. Nie zabrakło zadań niezwykle przydatnych w codziennej pracy na motocyklu. Ciasne manewrowanie czy zachowanie w sytuacjach awaryjnych to najważniejsze elementy, na które położyliśmy najwięcej nacisku w czasie prowadzenia szkoleń.

 

Zachęcamy od odwiedzin GALERII ZDJĘĆ ze szkolenia WOJSKOWYCH na MOTOCYKLACH

 

Specjalizujemy się w organizacji różnorodnych szkoleń dla motocyklistów, również dla firm i instytucji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej prosimy o KONTAKT z NAMI.

 

Motocykle w Wojsku Polskim – do czego służą?

Motocykle są wykorzystywane głównie przez Kompanie Ruchu Drogowego do pilotażu przejazdów ponadgabarytowych lub kolumn wojskowych. Łatwość przemieszczania się stawia motocykle na pierwszym miejscu wśród pojazdów wykorzystywanych do zabezpieczania trasy. Aby umożliwić również łatwe poruszanie się w lekkim terenie do służby zakupiono motocykle Yamaha XT 660. Bardzo poręczne i idealnie nadające się do codziennego wypełniania zadań.