Facebook » English Course » ul. Chwaliszewo 76, Poznań biuro@szkoleniemotocyklowe.pl +48 61 670 38 70 | 884 300 255

Puchar Polski Enduro w Wałbrzychu

W miniony weekend odbyła się I i II Runda Pucharu Polski Enduro Wałbrzych. Długo zastanawiałam się, czy startować. Moim priorytetem na ten sezon jest Super Enduro. Ponieważ na zawody wybierał się również Marcin z mojego teamu Dirtbike Husqvarna podjęłam decyzję o wyjeździe.

Enduro Wałbrzych – maj 2017

W piątek po pracy zapakowaliśmy busa i ruszyliśmy w trasę. Niestety wyjechaliśmy na tyle późno, iż nie zdążyliśmy już na odbiór techniczny. Trzeba było zatem w sobotę rano zebrać się wcześniej i ruszyć na Stadion Sobięcin.

Jako pierwsze startowały Mistrzostwa Polski. Puchar zaplanowany został na godzinę 13.00. Długi czas oczekiwania zmęczył nas odrobinę, ale przynajmniej mieliśmy okazję porozmawiać ze znajomymi, z którymi nie widziałam się ponad rok. W pierwszy dzień dla Klasy Kobiet przewidziane zostały 4 okrążenia. Temperatura spadła dzięki czemu przyjemniej jechało się próby. Pierwsza była próba cross z elementami super enduro kilka belek i opon. Odcinek ten nie posiadał objazdu zatem każdy musiał pokonać przeszkody.

Druga próba enduro. W tym roku została poprowadzona w drugą stronę przez co miało się wrażenie, że jedzie się nową trasą. Momentami jednak w znajomych odcinkach wracały wspomnienia z cross country, czy zeszłorocznej edycji enduro. W pierwszy dzień czułam się jakbym pierwszy raz jechała w zawodach enduro. Błąd na błędzie. Zawiesiłam się na oponach, nie podjechałam podjazdu, pocałowałam się z drzewkiem. W drugi dzień po długiej rozmowie z Łukaszem odpuściłam emocje i ruszyłam na hałdę. Z jazdy jestem zadowolona. Popełniłam tylko jeden błąd, który kosztował mnie zjazd na tyłku i podarte spodnie.

enduro wałbrzych

Zawody ukończyłam na trzeciej pozycji, co daje dobry start w przyszłych rundach. Zawodniczki przedstawiły wysoki poziom, więc jest co walczyć.